KONST / Litografier / Färglitografier 9344381
*
nr 934 4381
Hoi Lebadang
(1921-2015), Vietnam
Färglitografier, 2 st, Hoi Lebadang, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 48 x 31
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:25:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 20:20:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hoi Lebadang
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Läs mer om Hoi Lebadang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografier hoi lebadang konstnärens exemplar litografier
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
*
Hoi Lebadang
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Hoi Lebadang
nr 934 4381
Hoi Lebadang
(1921-2015), Vietnam
Färglitografier, 2 st, Hoi Lebadang, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 48 x 31
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 20:20:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hoi Lebadang
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.Läs mer om Hoi Lebadang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografier hoi lebadang konstnärens exemplar litografier
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54